Pielęgnacja grilli elektrycznych

Dla szybkiego, łatwego i regularnego czyszczenia grilla, najlepiej mieć przygotowane następujące środki:

 

 

Po każdym grillowaniu należy wyczyścić ruszt

Oczyścić ruszt grilla z resztek jedzenia. Jeśli resztki jedzenia zostaną usunięte za pomocą papierowego ręcznika, skrócony zostanie czas wypalenia rusztu. Należy ustawić pokrętło na największy stopień i zamknąć pokrywę. Czas wypalenia zanieczyszczeń z rusztu wynosi ok. 10 min, w zależności od stopnia zabrudzenia. Następnie przy pomocy czystej szczotki należy wyczyścić jeszcze ciepły ruszt.

 

W razie potrzeby:

 • Aluminiowe tacki: należy wymieniać je regularnie. Tacki te dostępne są u wszystkich handlowców posiadających akcesoria do grilli Weber. Powinno się tutaj również zwrócić uwagę na jakość, gdyż tylko tacki firmy Weber pasują do tacki na tłuszcz usytuowanej pod grillem.
   
 • Ruszty ze stali nierdzewnej: można łatwo odtłuścić przy użyciu płynu do czyszczenia.
   
 • Spirala grzewcza poprzez swoją wysoką temperaturę posiada samoczyszczące działanie, gdyż ociekający tłuszcz nie usadawia się na spirali. W dodatku jest bardzo cienka, w związku z czym mniej wrażliwa na zabrudzenia.
   
 • Dla optymalnego czyszczenia pokrywy w wewnątrz polecamy płyn do czyszczenia Weber Q, który doskonale odtłuszcza i niweluje nieprzyjemne zapachy.
   
 • Regulator: grill elektryczny Weber można bez problemu przechowywać na zewnątrz, należy jedynie usunąć regulatory temperatury i przechowywać je w innym suchym i bezpiecznym miejscu.